bannerbannerbannerbannerbannerbannerbanner

Sme ESET Partner

 ESET je spoločnosť zameraná na IT bezpečnosť, ktorá vyvíja špičkové bezpečnostné riešenia na ochranu pred kybernetickými hrozbami. Oficiálne bola založená v Bratislave v roku 1992, unikátna skenovacia technológia bola však vytvorená ešte pred založením spoločnosti. V roku 2013 oslávil už svoje 26. výročie.

Začiatky ESETu

Začiatky ESETu siahajú do roku 1987, keď dvaja mladí programátorskí nadšenci, Peter Paško a Miroslav Trnka, objavili jeden z prvých počítačových vírusov na svete. Nazvali ho “Vienna” a napísali program na jeho detekciu. Krátko na to sa objavilo množstvo ďalších vírusov a skrsla myšlienka vytvoriť univerzálne softvérové riešenie, ktoré by dokázalo eliminovať tieto dovtedy málo známe počítačové hrozby. V roku 1992, spoločne s Rudolfom Hrubým, ich spoločným priateľom, založili spoločnosť ESET.

Antivírusový program, na ktorom spočiatku pracovala malá skupina počítačových nadšencov sa postupom času zmenil na bezpečnostné riešenie považované za jedno z najrýchlejších a najúčinnejších na svete. Vysokou efektívnosťou a stabilitou napĺňa pôvodnú víziu svojich tvorcov – sprístupniť špičkovú technológiu bežným používateľom.

Ako ESET rástol, zostávali sme verní princípom vyjadrujúcim filozofiu spoločnosti – zodpovednosti, spoľahlivosti a čestnosti. Všetky tieto, spolu s inovatívnosťou sú naďalej hnacou silou úspechu a rastu našej spoločnosti.

 

Súčasnosť  ESETu

ESET má celosvetovo viac než 800 zamestnancov, z toho na Slovensku viac než 400 zamestnancov.

Hlavné sídlo spoločnosti je v Bratislave, regionálne distribučné centrá má v San Diegu (USA), Buenos Aires (Argentína) a Singapúre. Ďalšie pracoviská sú v Sao Paule (Brazília) a v Prahe (Česká republika).

Počas niekoľkých rokov vybudovala firma sieť centier na výskum malwaru v Bratislave, San Diegu, Buenos Aires, Singapúre, Prahe, Košiciach, Krakowe (Poľsko), Motreale (Kanada) a Moskve (Rusko).
“Na začiatku sme brali našu prácu ako službu používateľom počítačov. Verili sme, že počítače budú čím ďalej tým dôležitejšie – ak ich ľudia budú naďalej používať na ukladanie výsledkov svojej práce a citlivých dát, alebo na prevádzanie online transakcii.”


Miroslav Trnka, zakladateľ ESETu

PC-KLINIKA

Aktuálna súťaž

Sledujte našu Facebook stránku
a zapojte sa do súťaže
Copyright © 2013 PC-KLINIKA, s.r.o. - servis, správa a predaj výpočtovej techniky | Created by CREAS